Mahiru Tamachi is a character from Sayonara o Oshiete ~Comment te Dire Adieu~ featuring medium-length pink hair and green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 112227 |
|---|---|
| Name | Mahiru Tamachi |
| Other Names | 田町まひる |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Sayonara o Oshiete ~Comment te Dire Adieu~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Asari☆, あさり☆, |
| Tags | school uniform, twintails, hair ribbons |
| Personality | |
| Height | 150cm |
| Bust | 73cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 78cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mahiru Tamachi
Profile
Mahiru Tamachi is a character from Sayonara o Oshiete ~Comment te Dire Adieu~.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Pink hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Pink | (Orange) |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Sayonara o Oshiete ~Comment te Dire Adieu~