Yomogi Senoo appears in 3LDK♥ as an unsorted character with very long black hair and blue eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 112278 |
|---|---|
| Name | Yomogi Senoo |
| Other Names | 妹尾蓬 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | 3LDK♥ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yuuko Gotou, 後藤邑子, ごとう ゆうこ |
| Tags | shrine maiden, hair tube |
| Personality | |
| Birthday | March 18 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 165cm |
| Weight | 53kg |
| Bust | 89cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 90cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yomogi Senoo
Profile
Yomogi Senoo is a character from 3LDK♥.
They have been indexed as Female Adult with Blue eyes and Black hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Older sister of Chihogi Senoo
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Valen272 joined |

Facebook 
3LDK♥