One of the notable characters from Girl Cafe Gun, Grainne Draser is recognized for very long blonde hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 112313 |
|---|---|
| Name | Grainne Draser |
| Other Names | グルニエ・デラサール |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Girl Cafe Gun |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | Ai Kayano, 茅野愛衣, かやの あい |
| Tags | nurse, capelet, thigh-high boots, tie, uniform, gloves, hat |
| Personality | |
| Age | 18 |
| Birthday | July 6 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Height | 165cm |
| Weight | 50kg |
| Blood Type | O |
| Nationality | British |
| Favorite food | Chinese food |
| Bust | 89cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Grainne Draser
Profile
Grainne Draser is a character from Girl Cafe Gun.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Blonde / Yellow hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | (Adult) |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
Quotes | View All
“ Do you feel sick? Shall I examine you? ”
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| MrVladPlay joined |
| Natsu22s joined |
2
12
Facebook 
Girl Cafe Gun