Nie Shirou is an unsorted character from Girl Cafe Gun known for long green hair and purple eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 112316 |
|---|---|
| Name | Nie Shirou |
| Other Names | ジョウ・シジュウ, Jou Shijou |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Girl Cafe Gun |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | Akari Kitou, 鬼頭明里, きとう あかり |
| Tags | ahoge, side ponytail, one eye showing, stockings, jacket, dress |
| Personality | |
| Nationality | Chinese |
| Age | 17 |
| Birthday | September 12 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 165cm |
| Weight | 42kg |
| Bust | 82cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 93cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nie Shirou
Profile
Nie Shirou is a character from Girl Cafe Gun.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Green hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Green | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| OldschoolAnimes joined |
| Jergee joined |
| BerserkOnizuka joined |

Facebook 
Girl Cafe Gun