Yuuko Akikawa appears in Attack☆Love Heart as an unsorted character with medium-length blue hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 112343 |
|---|---|
| Name | Yuuko Akikawa |
| Other Names | 秋川悠子 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Attack☆Love Heart |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | ponytail, hood, ahoge |
| Personality | |
| Birthday | May 18 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 164cm |
| Bust | 92cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 89cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuuko Akikawa
Profile
Yuuko Akikawa is a character from Attack☆Love Heart.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Blue hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Attack☆Love Heart