One of the notable characters from The Cherry Blossoms I Saw With You ~Sister Wives~, Yuka Morio is recognized for medium-length brown hair and orange eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 112361 |
|---|---|
| Name | Yuka Morio |
| Other Names | 森尾結花 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | The Cherry Blossoms I Saw With You ~Sister Wives~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Asari☆, あさり☆, |
| Tags | school uniform, ponytail, hair ribbon |
| Personality | |
| Birthday | February 19 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Bust | 90cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuka Morio
Profile
Yuka Morio is a character from The Cherry Blossoms I Saw With You ~Sister Wives~.
They have been indexed as Female Teen with Orange eyes and Brown hair that is To Shoulders length.
Profile
Unlike Kazunari, who failed his first entrance exam and still couldn't get into any schools, she has narrowed down her first choice of a national school and is prepared to retake her exam.She came to Tokyo to attend a prep school, but is disturbed to find that Kazunari will be attending with her.
Her character is serious, firm, and a little too fastidious.
She is the type of person who says what she wants to say and is constantly quarreling with Kazunari, but she is actually a sensitive girl who is always attentive of the people around her.
She worries about Nanako, who has just lost her husband, but she is also concerned about Kazunari.
She is the first to notice Kazunari's feelings for Nanako, and has mixed feelings about it.
She goes to the same prep school as the main character, but is in different courses (of course, Yuka's courses have a higher deviation value).
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Orange | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
Quotes | View All
“ I'm definitely against living with you-!! ”
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Xaterrozad joined |
| abuuuu joined |
3
4
Facebook 
The Cherry Blossoms I Saw With You ~Sister Wives~