One of the notable characters from Princess Holiday, Diana Peschka Holly Eryngii is recognized for short green hair and green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 113392 |
|---|---|
| Name | Diana Peschka Holly Eryngii |
| Other Names | ディアナ・ペシュカ・ホリー・エリンギ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Princess Holiday |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Omi Minami, 南央美, みなみ おみ |
| Tags | dress, gloves, ponytail |
| Personality | |
| Birthday | June 25 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Height | 156cm |
| Bust | 81cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Diana Peschka Holly Eryngii
Profile
Diana Peschka Holly Eryngii is a character from Princess Holiday.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Green hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Green | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Adaminbiri18 joined |
| JotaroKujo-jojo joined |
| Uejeueudhdudh joined |

Facebook 
Princess Holiday