Beauty Ichigaya appears in Wrestle Angels Survivor as an unsorted character with very long blonde hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 113604 |
|---|---|
| Name | Beauty Ichigaya |
| Other Names | ビューティ市ヶ谷 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Wrestle Angels Survivor |
| Media Type | video game |
| Voiced By | Michiko Neya, 根谷美智子, ねや みちこ |
| Tags | thigh-high boots, midriff, necklace, twin drills, lipstick |
| Personality | |
| Birthday | September 10 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 175cm |
| Bust | 94cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 96cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Beauty Ichigaya
Profile
Beauty Ichigaya is a character from Wrestle Angels Survivor.
They have been indexed as Female Adult with Blue eyes and Blonde / Yellow hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Adaminbiri18 joined |
| JotaroKujo-jojo joined |
| Uejeueudhdudh joined |

Facebook 
Wrestle Angels Survivor