|
☰ Links
|
|
| ID | 113617 |
|---|---|
| Name | Hitomi Fujishima |
| Other Names | 藤島瞳 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Wrestle Angels Survivor |
| Media Type | video game |
| Voiced By | Natsuko Kuwatani, 桑谷夏子, くわたに なつこ |
| Tags | tights, kimono, detached sleeves, fan, fingerless gloves |
| Personality | |
| Birthday | February 9 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Height | 165cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 89cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hitomi Fujishima
Profile
Anime girl Hitomi Fujishima is a character from Wrestle Angels Survivor.
They have been indexed as Female Adult with Orange eyes and Brown hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Orange | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Corykassel joined |
| ShadowSpud joined |
| espnp joined |
| waver1111 joined |
AkayamiTatsuki faved Yowayowa Sensei
|
| Yuqii joined |

Facebook 
Wrestle Angels Survivor
AkayamiTatsuki faved