One of the notable characters from Wrestle Angels Survivor, Sachiko Kanda is recognized for medium-length green hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 113624 |
|---|---|
| Name | Sachiko Kanda |
| Other Names | 神田幸子 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Wrestle Angels Survivor |
| Media Type | video game |
| Voiced By | Yuu Asakawa, 浅川悠, あさかわ ゆう |
| Tags | choker |
| Personality | |
| Birthday | December 1 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Height | 165cm |
| Bust | 83cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sachiko Kanda
Profile
Sachiko Kanda is a character from Wrestle Angels Survivor.
They have been indexed as Female Adult with Red eyes and Green hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Green | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Wrestle Angels Survivor