One of the notable characters from Wrestle Angels Survivor, Makoto Kondou is recognized for very long red hair and green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 113629 |
|---|---|
| Name | Makoto Kondou |
| Other Names | 近藤真琴 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Wrestle Angels Survivor |
| Media Type | video game |
| Voiced By | Houko Kuwashima, 桑島法子, くわしま ほうこ |
| Tags | boots, midriff, ponytail, bandages, fingerless gloves |
| Personality | |
| Birthday | April 28 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 169cm |
| Bust | 85cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Makoto Kondou
Profile
Makoto Kondou is a character from Wrestle Angels Survivor.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Red hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Red | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Safeer joined |
| 432fefrqweq joined |

Facebook 
Wrestle Angels Survivor