|
☰ Links
|
|
| ID | 113647 |
|---|---|
| Name | Chiaki Murakami |
| Other Names | 村上千秋 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Wrestle Angels Survivor |
| Media Type | video game |
| Voiced By | Emi Uwagawa, 宇和川恵美, うわがわ えみ |
| Tags | boots, midriff, twin ahoge, multicolour hair, gradient hair, facial mark, hair tube, hair loop, belt, twin |
| Personality | |
| Birthday | December 5 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Height | 160cm |
| Bust | 79cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chiaki Murakami
Profile
Anime girl Chiaki Murakami is a character from Wrestle Angels Survivor.
They have been indexed as Female Adult with Green eyes and Green hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | (Red) |
| Hair Color | Green | (White) |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Wrestle Angels Survivor