Mitsuki Sugiura appears in Wrestle Angels Survivor as an unsorted character with short blue / green hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 113648 |
|---|---|
| Name | Mitsuki Sugiura |
| Other Names | 杉浦美月 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Wrestle Angels Survivor |
| Media Type | video game |
| Voiced By | Ayako Kawasumi, 川澄綾子, かわすみ あやこ |
| Tags | boots, tie, glasses, thighhighs, turtleneck |
| Personality | |
| Birthday | May 26 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Height | 156cm |
| Bust | 78cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 77cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mitsuki Sugiura
Profile
Mitsuki Sugiura is a character from Wrestle Angels Survivor.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Blue / Green hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Blue / Green | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| maeeeetty joined |
| hehewjje8 joined |

Facebook 
Wrestle Angels Survivor