Mifuyu Yagyuu appears in Wrestle Angels Survivor as an unsorted character with very long blue hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 113659 |
|---|---|
| Name | Mifuyu Yagyuu |
| Other Names | 柳生美冬 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Wrestle Angels Survivor |
| Media Type | video game |
| Voiced By | Junko Noda, 野田順子, のだ じゅんこ |
| Tags | ponytail |
| Personality | |
| Birthday | August 26 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 173cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mifuyu Yagyuu
Profile
Mifuyu Yagyuu is a character from Wrestle Angels Survivor.
They have been indexed as Female Adult with Red eyes and Blue hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Felfel1210 joined |
| black_silence123 joined |
| LordOfFrenziedFlame joined |

Facebook 
Wrestle Angels Survivor