One of the notable characters from Wrestle Angels Survivor, Yui Naruse is recognized for short blue / green hair and orange eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 113664 |
|---|---|
| Name | Yui Naruse |
| Other Names | 成瀬唯 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Wrestle Angels Survivor |
| Media Type | video game |
| Voiced By | Aya Hisakawa, 久川綾, ひさかわ あや |
| Tags | midriff, thighhighs, wristbands, headband |
| Personality | |
| Birthday | November 2 |
| Sign | Scorpio ♏ |
| Height | 164cm |
| Bust | 82cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yui Naruse
Profile
Yui Naruse is a character from Wrestle Angels Survivor.
They have been indexed as Female Adult with Orange eyes and Blue / Green hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Orange | |
| Hair Color | Blue / Green | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Dovah joined |
| gyyrfhjtev joined |

Facebook 
Wrestle Angels Survivor