Ranka Kagurazaka is a protagonist character from Valkyrie Drive Bhikkhuni known for very long black hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 113727 |
|---|---|
| Name | Ranka Kagurazaka |
| Other Names | 神楽坂 乱花 |
| Role | Protagonist |
| Primary Assignment | Valkyrie Drive Bhikkhuni |
| Media Type | video game |
| Voiced By | Kanae Itou, 伊藤かな恵, いとう かなえ |
| Tags | midriff, boots, school uniform, necktie, ponytail, fingerless gloves, hair bow |
| Personality | |
| Birthday | August 19 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 161cm |
| Bust | 89cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 81cm |
| Blood Type | AB |
| Character Designer | Mana Kakkowarai |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ranka Kagurazaka
Profile
Ranka Kagurazaka is a character from Valkyrie Drive Bhikkhuni.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Black hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Twin Sister of Rinka Kagurazaka
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Valkyrie Drive: Mermaid
Valkyrie Drive Bhikkhuni