One of the notable characters from Valkyrie Drive Bhikkhuni, Mana Inagawa is recognized for very long brown hair and yellow eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 113728 |
|---|---|
| Name | Mana Inagawa |
| Other Names | 猪名川 マナ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Valkyrie Drive Bhikkhuni |
| Media Type | video game |
| Voiced By | Yumi Hara, 原由実, はら ゆみ |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | February 28 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 167cm |
| Bust | 92cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mana Inagawa
Profile
Mana Inagawa is a character from Valkyrie Drive Bhikkhuni.
They have been indexed as Female Teen with Yellow eyes and Brown hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Valkyrie Drive Bhikkhuni