Nagisa Fujima is a character from Saimin Seishidou featuring short brown hair and brown eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 113795 |
|---|---|
| Name | Nagisa Fujima |
| Other Names | 藤間渚 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Saimin Seishidou |
| Media Type | ova |
| Voiced By | |
| Tags | athlete, tanned |
| Personality | |
| Height | 163cm |
| Weight | 55kg |
| Bust | 89cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 86cm |
| School Year | 2nd Year Class D |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nagisa Fujima
Profile
Nagisa Fujima is a character from Saimin Seishidou.
They have been indexed as Female Teen with Brown eyes and Brown hair that is To Ears length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Ears | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| JotaroKujo-jojo joined |
| Uejeueudhdudh joined |

Facebook 
Saimin Seishidou
Saimin Seishidou -Secret Lesson-