One of the notable characters from Saimin Seishidou, Hitomi Komori is recognized for short orange hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 113797 |
|---|---|
| Name | Hitomi Komori |
| Other Names | 小森瞳 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Saimin Seishidou |
| Media Type | ova |
| Voiced By | |
| Tags | side ponytail |
| Personality | |
| Height | 153cm |
| Weight | 45kg |
| Bust | 83cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 87cm |
| School Year | 1st Year Class B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hitomi Komori
Profile
Hitomi Komori is a character from Saimin Seishidou.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Orange hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Orange | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Saimin Seishidou