Sayo Tamiya is an unsorted character from Dawn Safeguard ~Sinful Eschatology~ known for very long brown hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 114025 |
|---|---|
| Name | Sayo Tamiya |
| Other Names | 田宮沙代 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Dawn Safeguard ~Sinful Eschatology~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Sayaka Aoki, 青木静香, あおき さやか |
| Tags | braid |
| Personality | |
| Height | 154cm |
| Bust | 84cm |
| Waist | 69cm |
| Hip | 96cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sayo Tamiya
Profile
Sayo Tamiya is a character from Dawn Safeguard ~Sinful Eschatology~.
They have been indexed as Female Adult with Blue eyes and Brown hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| justSM4SH joined |

Facebook 
Dawn Safeguard ~Sinful Eschatology~