Anime girl Yuu Nozaki is a teen with to chest length blue hair and pink eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 114116 |
|---|---|
| Name | Yuu Nozaki |
| Other Names | 野崎悠 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Saimin Seishidou |
| Media Type | manga |
| Voiced By | |
| Tags | short |
| Personality | |
| Birthday | February 22 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 139cm |
| Weight | 32kg |
| Bust | 70cm |
| Waist | 50cm |
| Hip | 71cm |
| School Year | 3rd Year Class C |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuu Nozaki
Profile
Anime girl Yuu Nozaki is a character from Saimin Seishidou.
They have been indexed as Female Teen with Pink eyes and Blue hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Pink | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
| Anonymous | Aug 28, 2024 |
|---|---|
| I love YUU NOZAKI | |

Facebook 
Saimin Seishidou