Shouko Kijima is an unsorted character from Saimin Seishidou known for long orange hair and green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 114126 |
|---|---|
| Name | Shouko Kijima |
| Other Names | 木嶋翔子 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Saimin Seishidou |
| Media Type | manga |
| Voiced By | |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 169cm |
| Weight | 57kg |
| Bust | 87cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 88cm |
| School Year | 2nd Year Class D |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shouko Kijima
Profile
Shouko Kijima is a character from Saimin Seishidou.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Orange hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Orange | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| WeWatchingAnimeTonight joined |
| Lymus joined |

Facebook 