Satsuki Kouda is an unsorted character from Step by Steady known for long blue hair and green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 1144 |
|---|---|
| Name | Satsuki Kouda |
| Other Names | 甲田 さつき(こうだ さつき) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Step by Steady |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Rie Hazuki, 羽月理恵, はづき りえ |
| Tags | ponytail, hair ribbon, school uniform, bow, stockings |
| Personality | |
| Birthday | January 23 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Height | 160cm |
| Bust | 78cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 83cm |
| Blood Type | A |
| Club | Gymnastics |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Satsuki Kouda
Profile
Satsuki Kouda is a character from Step by Steady.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Blue hair that is To Chest length.
Profile
Birthdate: January 23rd (Aquarius)Measurements: 160cm (height) 78, 55, 83 (3 size)
Bloodtype: A
Shoe (?) size: 23.5cm
Likes:
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Step by Steady