Anime girl Hisagi Amakusa is a adult with to chest length brown hair and blue / green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 115245 |
|---|---|
| Name | Hisagi Amakusa |
| Other Names | 天草 ひさぎ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Tomodachi Kara Koibito e |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Sayaka Matsuyama, 松山 紗香, まつやま さやか |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | November 15 |
| Sign | Scorpio ♏ |
| Height | 153cm |
| Bust | 96cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 90cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hisagi Amakusa
Profile
Anime girl Hisagi Amakusa is a character from Tomodachi Kara Koibito e.
They have been indexed as Female Adult with Blue / Green eyes and Brown hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue / Green | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| modines joined |

Facebook 
Tomodachi Kara Koibito e