Touka Shishigaya is a character from Grisaia: Phantom Trigger featuring very long gray hair and yellow eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 116041 |
|---|---|
| Name | Touka Shishigaya |
| Other Names | 獅子ヶ谷桐花, Tohka |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Grisaia: Phantom Trigger |
| Media Type | visual novel |
| Voiced By | Ayane Sakura, 佐倉綾音, さくら あやね |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | August 10 |
| Sign | Leo ♌ |
| Bust | 74cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 79cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Touka Shishigaya
Profile
Touka Shishigaya is a character from Grisaia: Phantom Trigger.
They have been indexed as Female Teen with Yellow eyes and Gray hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Gray | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Grisaia no Kajitsu: The Fruit of Grisaia (Series) (2011)
Grisaia: Phantom Trigger (2017)
Grisaia: Phantom Trigger (anime) (2025)
Quotes | View all 19 | Add
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Gotziya joined |

Facebook
Play Voice Sample
