Anime girl Akari Mikasa is a teen with to shoulders length purple hair and red eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 1169 |
|---|---|
| Name | Akari Mikasa |
| Other Names | 三笠 月理(みかさ あかり) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Refrain Moon |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | glasses, labcoat |
| Personality | |
| Height | 146cm |
| Bust | 74cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 72cm |
| Birthday | February 5 |
| Sign | Aquarius ♒ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Akari Mikasa
Profile
Anime girl Akari Mikasa is a character from Refrain Moon.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Purple hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| atsunikki joined |

Facebook 
Refrain Moon