Anna Yashima is an unsorted character from Refrain Moon known for very long blonde hair and blue eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 1170 |
|---|---|
| Name | Anna Yashima |
| Other Names | 八島 杏奈, やしま あんな |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Refrain Moon |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yuka Inokuchi, 猪口有佳, いのくち ゆか |
| Tags | twintails, hair ribbons |
| Personality | |
| Height | 152cm |
| Bust | 78cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 80cm |
| Birthday | October 30 |
| Sign | Scorpio ♏ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Anna Yashima
Profile
Anna Yashima is a character from Refrain Moon.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Blonde / Yellow hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Ronain31 joined |

Facebook 
Refrain Moon