Anime girl Sakuya is a teen with to waist length purple hair and pink eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 119715 |
|---|---|
| Name | Sakuya |
| Other Names | サクヤ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Torikago Scrap March |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | Madoka Asahina, 朝日奈丸佳, あさひな まどか |
| Tags | tights, dress, hairband, toy, tassel, hairbow, :3, mole, dog ears |
| Personality | |
| Birthday | May 17 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 152cm |
| Weight | 40kg |
| Bust | 81cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sakuya
Profile
Anime girl Sakuya is a character from Torikago Scrap March.
They have been indexed as Female Teen with Pink eyes and Purple hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Pink | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | Animal |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Torikago Scrap March