Myuu is a character from Torikago Scrap March featuring short blue hair, green eyes, and horns ears.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 119716 |
|---|---|
| Name | Myuu |
| Other Names | みゅー |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Torikago Scrap March |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | Miyu Takagi, 高木美佑, たかぎみゆ |
| Tags | tie, glasses, apron, tanned, cleavage, horns, goat, animal ears |
| Personality | |
| Birthday | September 8 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 150cm |
| Weight | 42kg |
| Bust | 85cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Myuu
Profile
Myuu is a character from Torikago Scrap March.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Blue hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | Horns |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Feano255 joined |
| Sdsz joined |

Facebook 
Torikago Scrap March