Akashi is a character from Torikago Scrap March featuring short blonde hair, gray eyes, and animal ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 119720 |
|---|---|
| Name | Akashi |
| Other Names | アカシ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Torikago Scrap March |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | Takada Sakie, 高田紗希衣, たかだ さきえ |
| Tags | midriff, ahoge, hairclip, sandals, tanned, fingerless gloves, tattoo, cleavage, bear ears |
| Personality | |
| Birthday | January 23 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Height | 160cm |
| Weight | 54kg |
| Bust | 88cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 90cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Akashi
Profile
Akashi is a character from Torikago Scrap March.
They have been indexed as Female Adult with Gray eyes and Blonde / Yellow hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Gray | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | Animal |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Torikago Scrap March