One of the notable characters from Rhythmic Gymnastics (True), Ikuko Takemoto is recognized for short orange hair and brown eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 120037 |
|---|---|
| Name | Ikuko Takemoto |
| Other Names | 竹本育子 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Rhythmic Gymnastics (True) |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Miki Haruse, 春瀬みき, はるせ みき |
| Tags | hairclip, twintails, leotard |
| Personality | |
| Birthday | August 6 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 153cm |
| Weight | 43kg |
| Bust | 78cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 79cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ikuko Takemoto
Profile
Ikuko Takemoto is a character from Rhythmic Gymnastics (True).
They have been indexed as Female Teen with Brown eyes and Orange hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Orange | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Rhythmic Gymnastics (True)