Sakuya Kurusu is a character from Amaemi-longing for you- featuring very long white hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 120508 |
|---|---|
| Name | Sakuya Kurusu |
| Other Names | 来栖 桜綾 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Amaemi-longing for you- |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Harumi Sakurai, 櫻井浩美, さくらい はるみ |
| Tags | tie, school uniform, hair ribbons |
| Personality | |
| Height | 167cm |
| Bust | 89cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 87cm |
| Blood Type | B |
| Birthday | September 11 |
| Sign | Virgo ♍ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sakuya Kurusu
Profile
Sakuya Kurusu is a character from Amaemi-longing for you-.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and White hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | White | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| ShotoTodoroki joined |
| TGaf joined |

Facebook 
Amaemi-longing for you-