One of the notable characters from Kossu Kosu! Anata-gonomi no Kosupure Ecchi Shite Ageru, Arte (Transformed) is recognized for short pink hair and brown eyes.
See Other Versions of this Character
|
☰ Links
|
|
| ID | 120658 |
|---|---|
| Name | Arte (Transformed) |
| Other Names | アルテ, Artemisia Mesembryanthemum Cliniflors |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Kossu Kosu! Anata-gonomi no Kosupure Ecchi Shite Ageru |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Ringo Aoba, 青葉りんご, あおば りんご |
| Tags | midriff, shorts, thighhighs, heart, succubus, cleavage, head wings, belt, necklace, glasses, labcoat, skirt |
| Personality | |
| Height | 170cm |
| Weight | 52kg |
| Bust | 96cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Arte (Transformed)
Profile
Arte (Transformed) is a character from Kossu Kosu! Anata-gonomi no Kosupure Ecchi Shite Ageru.
They have been indexed as Female Adult with Brown eyes and Pink hair that is To Ears length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | To Ears | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| RagnaTB joined |
| Mohameda41imal joined |

Facebook 
Kossu Kosu! Anata-gonomi no Kosupure Ecchi Shite Ageru