Estelitte Forquest is a character from Night Sky Full of Stars featuring very long blue / green hair and pink eyes.
See Other Versions of this Character
|
☰ Links
|
|
| ID | 120811 |
|---|---|
| Name | Estelitte Forquest |
| Other Names | エステリート=フォークエスト |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Night Sky Full of Stars |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Noriko Rikimaru, 力丸乃りこ, りきまる のりこ |
| Tags | belt, cape, hat, fingerless gloves, braids, twin ahoge |
| Personality | |
| Birthday | January 9 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 162cm |
| Bust | 81cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Estelitte Forquest
Profile
Estelitte Forquest is a character from Night Sky Full of Stars.
They have been indexed as Female Teen with Pink eyes and Blue / Green hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Pink | |
| Hair Color | Blue / Green | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Feano255 joined |
| Sdsz joined |
| Animekid78 joined |

Facebook 
Night Sky Full of Stars