|
☰ Links
|
|
| ID | 12088 |
|---|---|
| Name | Rein Suzushiro |
| Other Names | 鈴代 黎音(すずしろ れいん) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Memories Off 6 ~T-Wave~ |
| Media Type | visual novel |
| Voiced By | Rie Tanaka, 田中理恵, たなか りえ |
| Tags | necklace, jacket, ponytail, cheek curls, v bangs |
| Personality | |
| Birthday | January 3 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 172cm |
| Role | Waiter / Waitress, Writer |
| Personality | Relaxed, Tomboy |
| Likes | Motorcycle, drinking (alcohol) |
| Dislikes | When she skips a deadline, editors |
| Bust | 88cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Rein Suzushiro
Profile
Anime girl Rein Suzushiro is a character from Memories Off 6 ~T-Wave~.
They have been indexed as Female Adult with Red eyes and Black hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
artmaster rated Enjoy Summer Maximum ★★★★★
|
| Oryx joined |


Facebook 
Memories Off (Series)
Memories Off 6 ~T-Wave~
Memories Off 6: Next Relation
artmaster rated