|
☰ Links
|
|
| ID | 121491 |
|---|---|
| Name | Aya |
| Other Names | 亜夜 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | The Idolmaster Starlit Season |
| Media Type | video game |
| Voiced By | Rina Hidaka, 日高里菜, ひだか りな |
| Tags | tights, twintails, belt |
| Personality | |
| Birthday | September 6 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 156cm |
| Weight | 43kg |
| Blood Type | B |
| Bust | 74cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 78cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Aya
Profile
Anime girl Aya is a character from The Idolmaster Starlit Season.
They have been indexed as Female Teen with Pink eyes and Black hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Pink | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved One Piece The Movie: Mega Mecha Soldier of Karakuri Castle
|

Facebook 
The Idolmaster (Series)
SKyongmania faved