Itsuki is one of the main characters from Transforming Girls known for very long blue hair and blue eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 121938 |
|---|---|
| Name | Itsuki |
| Other Names | 衣月 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Transforming Girls |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Kana Hanazawa, 花澤香菜, はなざわ かな |
| Tags | school uniform, blunt bangs, mole, thighhighs, hime cut |
| Personality | |
| Birthday | July 5 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Height | 163cm |
| Bust | 85cm |
| Waist | 62cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Itsuki
Profile
Itsuki is a character from Transforming Girls.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Blue hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Transforming Girls
Kawaii or NOT?!
| Y153 joined |
1
1
Facebook 
Transforming Girls