One of the notable characters from Girl Friend BETA, Yukie Yatsuka is recognized for very long red hair and yellow eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 122028 |
|---|---|
| Name | Yukie Yatsuka |
| Other Names | 八束由紀恵 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Girl Friend BETA |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | Asami Imai, 今井麻美, いまい あさみ |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | April 2 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 161cm |
| Weight | 45kg |
| Bust | 70cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 73cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yukie Yatsuka
Profile
Yukie Yatsuka is a character from Girl Friend BETA.
They have been indexed as Female Teen with Yellow eyes and Red hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Red | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Inuki24 joined |
| ppc69 joined |

Facebook 
Girlfriend BETA
Girlfriend BETA (Note)