Anime girl Rikka Ookibashi is a adult with to shoulders length brown hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 122121 |
|---|---|
| Name | Rikka Ookibashi |
| Other Names | 大城橋立夏 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Bakunyuu Nurse Choukyou ~Yakan Shift Etsuraku Karte~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Hana Kuga, 空賀花, くが はな |
| Tags | nurse |
| Personality | |
| Height | 158cm |
| Weight | 50kg |
| Bust | 108cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Rikka Ookibashi
Profile
Anime girl Rikka Ookibashi is a character from Bakunyuu Nurse Choukyou ~Yakan Shift Etsuraku Karte~.
They have been indexed as Female Adult with Purple eyes and Brown hair that is To Shoulders length.
Profile
During the day, she's a nurse devoted to her work, with an outstanding display of hygiene management; cleaning, doing laundry, sponge-bathing and the like.Although she's the youngest she's a reliable girl, but she's defiant to the protagonist, and is a tsundere worth training.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| atsunikki joined |
6
9
Facebook 
Bakunyuu Nurse Choukyou ~Yakan Shift Etsuraku Karte~