One of the notable characters from Judgement Chime, Cleenex Tissue is recognized for medium-length maroon hair and black eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 12239 |
|---|---|
| Name | Cleenex Tissue |
| Other Names | クリネクス=ティシュー |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Judgement Chime |
| Media Type | light novel |
| Voiced By | Yuuko Gotou, 後藤邑子, ごとう ゆうこ |
| Tags | school uniform, tie, hairclip |
| Personality | |
| Age | 16 |
| Birthday | June 18 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Height | 159cm |
| Weight | 44kg |
| Bust | 83cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Cleenex Tissue
Profile
Cleenex Tissue is a character from Judgement Chime.
They have been indexed as Female Teen with Black eyes and Maroon hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Black | |
| Hair Color | Maroon | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
cstolarik faved 18if
|
| Zynp joined |

Facebook 
Judgement Chime
cstolarik faved