Saqqara is a character from Sensei! Tsugi wa Battle no Jikan desu. featuring very long brown hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 123245 |
|---|---|
| Name | Saqqara |
| Other Names | サッカラ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Sensei! Tsugi wa Battle no Jikan desu. |
| Media Type | video game |
| Voiced By | |
| Tags | midriff, loincloth, dark skin, facial marks, headdress |
| Personality | |
| Birthday | November 4 |
| Sign | Scorpio ♏ |
| Bust | 87cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 88cm |
| Hobbies | Touring museums |
| Club | Drama |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Saqqara
Profile
Saqqara is a character from Sensei! Tsugi wa Battle no Jikan desu..
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Brown hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| wffh joined |
| Feano255 joined |
| Sdsz joined |

Facebook 
Sensei! Tsugi wa Battle no Jikan desu.