Almisael is an unsorted character from Djibril The Angels Of Cyberspace known for very long gray hair and gray eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 123440 |
|---|---|
| Name | Almisael |
| Other Names | アルミサエル |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Djibril The Angels Of Cyberspace |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | Yokote Kumiko, 横手 久美子, |
| Tags | hair ribbons, thighhighs, cross, cleavage, frills, wings, odango, braids, hair ornament, headdress, halo, maid |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Bust | 96cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 88cm |
| Likes | Donuts |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Almisael
Profile
Almisael is a character from Djibril The Angels Of Cyberspace.
They have been indexed as Female Teen with Gray eyes and Gray hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Gray | |
| Hair Color | Gray | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
Quotes | View All
“ Master? I see. I'm available anytime. Here is fine. Yes, as you wish ”
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Ggnoobg joined |

Facebook 
Djibril The Devil Angel (Series)
Djibril The Angels Of Cyberspace