Zitong Xia appears in Cupid's Chocolate as an unsorted character with long purple hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 123606 |
|---|---|
| Name | Zitong Xia |
| Other Names | 夏 紫瞳 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Cupid's Chocolate |
| Media Type | donghua |
| Voiced By | Junhua Feng, 冯骏骅, |
| Tags | necklace, ahoge, dress |
| Personality | |
| Birthday | July 7 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Height | 165cm |
| Weight | 44kg |
| Bust | 92cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Zitong Xia
Profile
Zitong Xia is a character from Cupid's Chocolate.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Purple hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Udisk joined |

Facebook 
Cupid's Chocolate