Kagome appears in Haison Shoujo ~Ayashi Madohi no Kago no Sato~ as an unsorted character with very long white hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 126646 |
|---|---|
| Name | Kagome |
| Other Names | 籠女 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Haison Shoujo ~Ayashi Madohi no Kago no Sato~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Sahomi Koyama, 小山 さほみ, こやま さほみ |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 151cm |
| Bust | 82cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kagome
Profile
Kagome is a character from Haison Shoujo ~Ayashi Madohi no Kago no Sato~.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and White hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | White | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Zona joined |

Facebook 
Haison Shoujo ~Ayashi Madohi no Kago no Sato~