One of the notable characters from Elfen King, Elsa is recognized for very long blonde hair, green eyes, and elf ears.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 126657 |
|---|---|
| Name | Elsa |
| Other Names | エルザ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Elfen King |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Sahomi Koyama, 小山 さほみ, こやま さほみ |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 172cm |
| Bust | 103cm |
| Waist | 68cm |
| Hip | 101cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Elsa
Profile
Elsa is a character from Elfen King.
They have been indexed as Female Adult with Green eyes and Blonde / Yellow hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | Elf |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
10
12
Facebook 
Elfen King