Sofia is a character from Elfen King featuring very long purple hair, purple eyes, and elf ears.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 126659 |
|---|---|
| Name | Sofia |
| Other Names | ソフィア |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Elfen King |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Miya Serizono, 芹園みや, せりぞの みや |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 165cm |
| Bust | 94cm |
| Waist | 62cm |
| Hip | 93cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sofia
Profile
Sofia is a character from Elfen King.
They have been indexed as Female Adult with Purple eyes and Purple hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | Elf |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Feano255 joined |
| Sdsz joined |
| Animekid78 joined |
9
7
Facebook 
Elfen King