Matoka is an unsorted character from Elfen King known for very long blonde hair, blue eyes, and elf ears.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 126660 |
|---|---|
| Name | Matoka |
| Other Names | マトカ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Elfen King |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yuu Amamiya, 雨宮侑布, あまみや ゆう |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 165cm |
| Bust | 108cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 94cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Matoka
Profile
Matoka is a character from Elfen King.
They have been indexed as Female Adult with Blue eyes and Blonde / Yellow hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | Elf |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Feano255 joined |
| Sdsz joined |
1
1
Facebook 
Elfen King