One of the notable characters from Elfen King, Sara is recognized for short orange hair and blue eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 126661 |
|---|---|
| Name | Sara |
| Other Names | サラ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Elfen King |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Nouta Ame, 天野うた, あまの うた |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 158cm |
| Bust | 75cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 78cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sara
Profile
Sara is a character from Elfen King.
They have been indexed as Female Adult with Blue eyes and Orange hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Orange | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| aaron18 joined |
| Felfel1210 joined |
| black_silence123 joined |
| LordOfFrenziedFlame joined |
8
6
Facebook 
Elfen King