One of the notable characters from Dolphin Wave, Anri Harunami is recognized for short green hair and green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 127158 |
|---|---|
| Name | Anri Harunami |
| Other Names | 陽南杏里 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Dolphin Wave |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | Ami Koshimizu, 小清水亜美, こしみず あみ |
| Tags | |
| Personality | |
| Age | 23 |
| Birthday | April 7 |
| Sign | Aries ♈ |
| Blood Type | A |
| Height | 169cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 57cm |
| Hips | 89cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Anri Harunami
Profile
Anri Harunami is a character from Dolphin Wave.
They have been indexed as Female Adult with Green eyes and Green hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Green | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Ranceasterisk joined |
| Kerqus_ joined |
3
66
12
52
Facebook 
Dolphin Wave