|
☰ Links
|
|
| ID | 127159 |
|---|---|
| Name | Utae Ayato |
| Other Names | 戸詩絵 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Dolphin Wave |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | Yuu Ayase, 綾瀬有, あやせ ゆう |
| Tags | |
| Personality | |
| Age | 24 |
| Birthday | March 12 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Blood Type | A |
| Height | 168cm |
| Bust | 94cm |
| Waist | 60cm |
| Hips | 90cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Utae Ayato
Profile
Anime girl Utae Ayato is a character from Dolphin Wave.
They have been indexed as Female Adult with Yellow eyes and Blonde / Yellow hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
3
15
12
52
Facebook 
Dolphin Wave